PRZEBIEG WSPÓŁPRACY

SPOTKANIE / ROZMOWA

Pierwsze niezobowiązującym spotkaniu, które ma na celu omówienie potrzeb i wizji inwestora, przebiegu projektu, określenie zakresu prac i wycenienie usługi. Dla osób ceniących czas lub przy projekcie on-line spotkanie możemy zastąpić rozmową telefoniczną, czy też przez Skypa lub Vibera.

UMOWA / INWENTARYZACJA

Po podpisaniu umowy przechodzimy do etapu projektowego. Projekt zaczynamy od rozmowy na temat preferencji, gustów inwestora i wszystkich domowników, ich potrzeb ergonomicznych, możliwości finansowych oraz trybu życia użytkowników. Dopełnieniem rozmowy jest wypełnienie ankiety oraz przedstawienie projektantowi kilku inspiracji. W następnej kolejności wprowadzamy inwentaryzacje wnętrza do komputera na podstawie wykonanych przez nas pomiarów pomieszczeń, wszelkich otworów, rozmieszczenia instalacji elektrycznej, informatycznej, grzewczej i wodnokanalizacyjne. W przypadku braku dostępu na inwestycje lub projektu on-line na podstawie dokładnych istniejących planów.

PROJEKT FUNKCJONALNY

Koncepcje funkcjonalne 2d. Na tym etapie są podejmowane najważniejsze decyzje o generalnym kształcie, wyglądzie i wyposażeniu pomieszczeń. Do końcowych rozwiązań dochodzimy robiąc kolejne wersje projektu po każdorazowych wspólnych konsultacjach.

PROJEKT KONCEPCYJNY

Po zaakceptowaniu przez inwestora projektu funkcjonalnego na podstawie rzutów 2d przygotowujemy propozycje projektu koncepcyjnego w formie fotorealistycznych kolorowych wizualizacji, które przybliżają stylistykę i ogólny charakter wnętrza. Ten etap kończy opracowanie koncepcji. Następne są związane już tylko z realizacją.

PROJEKT ARANŻACJI

Dobór materiałów wykończeniowych i wyposażenia. Przedstawiamy rożne rozwiązania cenowe jak i stylistyczne odpowiadające wybranej koncepcji. Pomagamy w wyliczeniu potrzebnych ilości poszczególnych elementów potrzebnych do wykończenia wnętrza. Wskazujemy miejsca, w których można je zamówić. W wypadku projektu pod klucz przygotowujemy oferty i wprowadzamy je do kosztorysu. Następnie zamawiamy je i koordynujemy ich dostawy.

PROJEKT WYKONAWCZY

Kolejnie wykonujemy rysunki techniczne. Jest to dokumentacja techniczna dla poszczególnych wykonawców w formie rozrysowanych pomieszczeń z dyspozycją instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, ścianami do postawienia i wyburzenia, projektem sufitów podwieszanych i zabudową kartonowo-gipsową, układem płytek, gresów i parkietów. Opracowujemy projekty mebli, szkła i innych detali wykonywanych na zamówienie. Na podstawie tej dokumentacji są prowadzone prace budowlane oraz realizowane elementy na zamówienie. Ta dokumentacja jest również pomocna przy sprawdzaniu poprawności wykonania tych prac i ich rozliczeniach.

PROJEKT POD KLUCZ

Nadzór autorski oraz obsługa inwestycji. To ostatni prowadzony przez nas etap współpracy i następuje w momencie przystąpienia ekipy budowlanej do prac. Trwa on do momentu ukończenia wszystkich prac potrzebnych do wykończenia wnętrza na podstawie projektu. Nasze wizyty na budowie mają na celu omówienia z podwykonawcami projektu, podczas trwania prac sprawdzenie na bieżąco ich poprawności, a na zakończenie poszczególnych etapów ich odbiór. W trakcie realizacji projektu jesteśmy też w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z wykonawcami i dostawcami. Koordynujemy przebieg remontu pilnując terminowości wykonania prac i dostarczenia wyposażenia oraz materiałów.

KONSULTACJE

Po zakończeniu współpracy nadal utrzymujemy z klientem kontakt w celu ewentualnych dalszych konsultacji.